گلاب دو آتشه :
برای تهیه گلاب دوآتشه ، مقدار مشخصی از گل محمدی را درون دیگ گلاب معمولی می‌ریزند و آن را تقطیر می‌کنند تا پس از مدتی گلاب دوآتشه به دست آید. تفاوت انواع مختلف گلاب، در میزان گل محمدی است که برای تولید آن استفاده شده‌است .در تهیه گلاب دوآتشه ، از حدود ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم گل محمدی استفاده می‌شود. مقدار اسانس گل محمدی درگلابهای سبک برند لدکا24درصد می باشد غلظت گلاب دو آتیشه بسیار بالاست و طعم تلخی دارد. از این نوع گلاب در مصارف خانگی کمتر استفاده می‌شود، بلکه مصارف درمانی آن بسیار پررنگ است.

خواص گلاب دو آتشه:
از گلاب برای رفع عوارض حادث از زکام ، قطع خون‌ریزی از سینه، خشونت صدا، ضد سرفه، خفقان گرم، درد معده و روده، دل پیچه سرد و گرم، درد کبد و طحال، علاج نزله سرد، سردردهای گرم، درد چشم تقویت حواس، ایجاد نشاط، تقویت دل، رفع خماری، بی هوشی، خفقان ، تقویت قلب ،تقویت اعصاب ،آرام بخش ،خوشبوکننده ،ملین ،روشن کننده پوست ، محافظ پوست ،نشاط آور ،ضد افسردگی و ضد سموم ناشی از آلودگی هوا. استفاده می‌گردد.به دلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی، یکی از پاک‌کننده‌های قوی برای پوست‌های خشک و حساس است
بوی گلاب تأثیر مستقیم بر آرامش روان دارد و هیجانات منفی و استرس را رفع می‌کند؛به همین دلیل از گلاب در مراسم های ختم و عزاداری نیز استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست